+420 731 238 899
veronika@svatebniguru.com

Pokud na své svatbě plánujete pozvat dětské osazenstvo, nezapomeňte do plánu dne přidat i zábavu pro ty nejmenší! Je to nesmírně důležitý bod, protože “Kdo si hraje nezlobí” prostě platí. Vemte v úvahu, že svatba není žádným dětským snem (přestože holčičky se těší na to až uvidí princeznu ve sněhobílým šatech), proto se děti často nudí a hledají si zábavu po svém, což nemusí vždy dopadnout dobře. Těmto situacím ale můžete velice dobře předejít a nachystat tak pro děti jisté rozptýlení, které je na nějakou chvíli zabaví. Docílíte tím zároveň několika skvělých věcí a to že, budete mít své přátelé zase chvíli jen pro sebe, umožníte svým přátelům si chvíli oddychnout a pořádně se bavit a v neposlední řadě dáte dětem úžasný den plný legrace a zábavy. 

družičky na svatbě

 

 

Kdo to platí?

Ne vždy to musíte jednoznačně platit vy. Mnoho snoubenců se domlouvá s přáteli, jejichž děti jsou hosty na svatbě, že se finančně složí ať už na klauna, skákací hrad nebo paní na hlídání. Neexistuje zde žádné pravidlo a proto jen záleží na tom, jak to cítíte 🙂

Hlídání dětí

Hlídání se stalo velmi oblíbeným - zajistíte pečovatelku (třeba na dvě - tři hodiny), která s dětmi maluje, tvoří, hraje hry či soutěží a vy po celou tu dobu o dětech skoro nevíte. Nejen, že to ulehčí vám, jejich rodičům, ale děti budou nadšení, protože se jim bude někdo věnovat. Zažila jsem variantu slečny na hlídání i hlídání v podobě vtipného klauna - obě varianty byly velice užitečné a zábavné:) Nezapomeňte ale první zjistit věkové kategorie dětí, aby jste nakonec nezaplatili klauna, který bude zajímat dvě děti z deseti!

klaun na svatbě

 

Nepostradatelná klasika

Pastelky, papíry, křídy, modelína, omalovánky, televize a pohádky, pexeso, dětské hry, bublifuky a jiné. Nemusíte mít strach, že by to pro děti bylo moc obyčejné, vždyť to znáte - koupíte dítěti hračku a ono si pak stejně více zabaví s prázdnout petkou od Mattoni. Nachystejte dětem jejich vlastní koutek a uvidíte, že oni už s tím něco vymyslí.

Hračky

Odrážedla, kola, koloběžky, panenky, autíčka, hry, lego, stavebnice, korálky - zkrátka vše, co děti zbožňují : ) Nebojte se být kreativní a vytvořte dětem jejich vlastní koutek, načančejte ho, vybavte ho a v dětských očích bude vypadat jako ráj 🙂 Pečlivě ale zvažte, jaké hračky sem umístit s ohledem na věkové kategorie!

Skákací hrad

Děti milují skákací hrady a věřte, že zde vydrží opravdu dlouho. Skákací hrad, pár papírů a pastelek a máte vystaránou. Dobře fungují půjčovny těchto hradů, kdy si takový velký skákací hrad můžete na celý den pronajmout s tím, že vám ho daná společnost přiveze, nainstaluje a pak zase odveze. Ceny se pohybují od cca 500 kč do asi 4000Kč za velké skákací hrady. Možná, že rodiče dětí budou z tohoto nápadu nadšeni a rádi se na to s vámi složí.

dětská zábava na svatbě

 

Bojovky a venkovní aktivity

Kdo nemá rád soutěže a především sladké ceny? Takových je málo...proto můžete připravit různé soutěže, které jen DJ vyhlásí a vítěz si k němu přijde pro odměnu, může se jednat třeba o vyhlášení dětské chovávané nebo soutěž o to, kdo nejdříve spočítá stromy/šaty/žluté šaty/kravaty aj. Volte ale takové úkoly, při kterých nedojde k pláči (aneb snažte se pláč minimalizovat:)), nebo že se děti budou dohadovat, motat se mezi hosty nebo se strkat před stolem se svatebním dortem. Venku také můžete pro děti nachystat hry jako badminton, fotbalové branky, míč a jiné, opět vždy myslete na věk dětí, aby se nějaká aktivita nestalo spíše příteží.