+420 731 238 899
veronika@svatebniguru.com

Ještě nevíte, jak bude vaše svatba vypadat a hledáte inspiraci? Tak to jste potom na správném místě. Než se do něčeho pustíte, promyslete, jaká by vaše svatba měla být. Možná už jste googlili, projížděli weby a fotografie a taky jste dost možná narazili na Pinterest a seznámili se s výrazy jako je rustic, boho nebo vintage styl. Co to ale vlastně je? Jaká jsou jejich definice a může být svatba třeba ructic a vintage zároveň? Jakou si zvolit a jaké jsou jejich typické znaky?

Když se dáte do vaření, často se nestane, že smícháte dva recepty dohromady. Nehodilo by se to, nešlo by to dohromady a vzájemně by se to vylučovalo. Přesně tak je to i u stylů svatby, nesmícháte jeden s druhým, protože by to působilo chaoticky. Na druhou stranu mnoho stylů se prolíná s těmi dalšími, mají podobné prvky, takže pokud to nebije do očí, nemusíte se bát, že nějakou dekorací něco zkazíte. Podstatné je, vybrat si styl, který vás vyjadřuje, který je váš osobní a ten si dovést ke svým představám. Nemusíte mít strach, že vaše svatba bude jako stovky dalších, protože každý styl má nespočet variant, jak se v něm zoosobnit.

Boho svatba

Označení BOHO je odvozeno od slova bohemian, aneb bohém, bohémský. A kdo to vlastně bohém je? Jak si ho představit? Wikipedie ho označuje za člověka žijícího netradičním, neuspořádaným či volnomyšlenkářským životním stylem. 

Bohém je takový hippie, je sám sebou, za každé situace originální a jednoduchý, užívající si svůj bezstarostný život. 

Taková Boho svatba tedy probíhá vždy pod heslem "originální, jednoduchá, přirozená a tak trochu hippie". Představte si lesní vílu uprostřed louky, s dlouhými rozevlátými šaty až na zem, květinový věneček držící na rozpuštěných vlasech a volně vázanou kytici z lučního kvítí a různých druhů trav. Svatební obřad na louce s krásným výhledem a hostina pod širým nebem. Nenajdete zde přeplácané nebo upjaté věci. Avšak inspiraci můžete nalézt na bleších trzích i v těch nejluxusnějších buticích - nezáleží na tom, protože v bohémském stylu se místo svého konta chlubíte svou originalitou a jedinečností!

Taková je svatba ve stylu boho. 

Rustic svatba

Co vlastně znamená slovo rustikální? Podle definic je to přídavné jméno používající se pro věci, které se týkají nebo jsou ve spojení s venkovem. Ve svatebním průmyslu slovíčko užíváme na svatby, které jsou ve venkovním prostředí nebo že začleňují mnoho přírodních nebo přírodou inspirovaných prvků. Takže je to vlastně taková přírodní a zároveň velice romantická svatba, jež ovládla celý svět : ). Barvy, tak jako veškeré dekorace se ladí do přírodních a pastelových barev, nesmí chybět juta , pytlovina a květinová výzdoba!

Vintage svatba

Milujete romantiku a eleganci dávných dob? Krajky a rukavičky? Pak na sebe nechte dýchnout čas, procestujte strojem času do minulého století a nechte se unést nostalgií a romantikou. Styl, který k nám zamířil z dob staré Anglie a má neskutečné kouzlo. Typickým svatebním místem jsou historické zámky nebo panská sídla, kde na vás minulost doslova srší. Zapátrejte a určitě najdete staré fotoaparáty, historické kufry, zdobené rámečky na fotografie a jiné krásné historické věci, které podtrhnou styl vaší svatby. Šaty pro nevěstu nemusí být nezbytně dlouhé, naopak s kratšími zde uděláte dojem, nezapomeňte na jednoduché styly doplněné krajkou. Stylové jsou rozhodně brože, dobové šperky, čelenky, mašle i kloboučky! Ženich by měl napodobovat pravého džentlemana padesátých let, kloubouk, kšandy nebo dokonce žaket s cylindrem. Inspiraci můžete najít v dvacátých až padesátých létech a rozhodně toho není málo.

Tématická svatba

Tak tady se meze opravdu nekladou. Lidé dnes zkouší opravdu všechno od animovaných pohádek po různé filmy, seriály nebo značky. Oblíbená jsou hlavně ve Spojených státech svatby s disney tematikou. Kočár ve tvaru dýně, dort jako pohádkový zámek, vlasy učesané podle Popelky, šaty šité jako pro princeznu.. Překvapením není ani svatba s tematikou žlutých mimoňů nebo ve stylu star wars či twilight. Levná záležitost to ale rozhodně není, tak je potřeba pořádně to promyslet!

 

 

 

Glamour svatba

Co si představíte pod slovíčkem glamour? Jakou svatební hostinu uvidíte? Pravděpodobně to nahradíte slovem luxus, uvidíte bohaté stoly, plné drahých věcích sladěných do jednoho velkého luxusního konceptu. Ve skutečnosti je tento styl nejen stylem luxusním, je moderním stylem vyznačujícím se rafinovanou jednoduchostí. Tento svatební styl je perfektní estetikou pro páry, kteří se snaží dosáhnout wow efektu při jejich velkém dni. Zaměřují se na dramatické detaily i romantické podtóny a je pro všechny, kteří dokážou vnímat krásu. Představte si prostorný sál s křišťálovými lustry, kulaté stoly zdobené vysokými vázami s okázalými květinami a vysokými svícny. Zábradlí zdobené látkami a květinami....

 

Fotografie: https://cz.pinterest.com/pin/174514554290990511/ - MODwedding