+420 731 238 899
veronika@svatebniguru.com

Krok za krokem plánováním svatby

Vaše drahá polovička Vás požádala o ruku a Vy jste plni nadšení, radosti, štěstí a v hlavě už začínáte idealizovat Váš den. Přemýšlíte nad svatebními šaty, nad prvním tancem, květinami a dalšími nezbytnostmi, které mají své místo v plánování svatby. Avšak o chvilku později.

Ačkoliv je fantazírování naprosto běžný první krok nevěst i ženichů, a je skvělé to prožít a užít si zároveň, je potřeba snést se po chvíli opět na zem a začít plánovat realisticky.

Čím při plánování svatby začít? 

Sepište seznam hostů. Pro jakékoliv další postupy je podstatné znát, do jak velké svatby se pouštíte. A sepsání hostů Vám dá jasnou odpověď. Jedná se o přibližný počet svatebních hostů. Nemusíte v prvním kroku rozhodnout, zda bratrance z druhého kolena pozvete či nikoliv. Podstatné je, že plus mínus víte, že Vaše svatba bude třeba kolem padesátky nebo stovky lidí. Od toho se totiž dá krásně odpíchnout a eliminovat spousta svatebních míst. 

Máme seznam hostů, co naplánovat dál?

Svatební rozpočet. Jedna z klíčových věcí, nad kterou by jste se měli hned v začátku zamyslet. Nemusíte utratit své celoživotní úspory, ale mějte realistická očekávání. Svatba něco stojí a pokud chcete být obklopeni květinami v krásné zahradě a mít dokonalé fotky, dort a skvělou kapelu, budete za to muset něco zaplatit. Největší položkou svatebního rozpočtu je jednoznačně svatební místo (počítáme-li do toho obřad, hostinu i večerní párty), a tak je dobré znát své hranice a neztrácet čas kontaktováním objektů, které si nemůžete dovolit. Chce najít zkrátka kompromis mezi tím, že svatba je jedním z nejdůležitějších dnů Vašich životů s tím, že se jedná o jednodenní akci.

Svatební místo: další krok v plánování svatby

Máte zhruba představu o velikosti svatby, představu o tom, kolik si můžete dovolit utratit za pronájem svatebního místa, tak je na čase začít hledat a poptávat volné termíny pro obřad, svatební hostinu a večerní párty. Dalším krokem je sehnat oddávajícího, který stvrdí Vaše manželství (matrika, církev). 

Pak už máte vyhráno, to nejdůležitější máte a můžete začít fantazírovat od největších detailů až po ty nejmenší. 

Priority na prvním místě 

Aneb pravidlo, kterým by jste se měli řídit. Plánujete na svou svatbu zajistit populární kapelu nebo chcete mít lekce tance od velmi žádaného lektora? Pak začněte s jejich kontaktováním jako prvními v pořadí. Podle priority můžete i rok dopředu řešit koordinátorku, fotografa, kameramana, kapelu, catering, umělce, svatební dort nebo tiskoviny, chcete-li rozesílat rezervační karty. Nejlepším způsobem je vypsat všechny dodavatele, které se chystáte oslovit a podle důležitosti si utřídit jejich postupné nebo souběžné kontaktování.

Plánování svatby je se vším velmi úzce provázané a tak je třeba postupovat po malých,ale smysluplných kručcích. Jedna věc na kterou by jste ale neměli zapomínat je užívat si celé to plánování svatby. Vybírejte, kochejte se, smějte se, nechte svou fantazii, aby tvořila a užijte si tu cestu se vším všudy, protože jenom na tom záleží – na Vaší lásce.