+420 731 238 899
veronika@svatebniguru.com

Degustace rumu jako nový druh společenské zábavy

Narozeniny, rodinné oslavy a především pak svatby a s ní související rozlučky se svobodou. To všechno jsou slavnostní příležitosti, ke kterým alkohol tak nějak přirozeně patří. Svatbu, kupříkladu, doprovází od začátku až do konce.

Napadlo vás někdy, že alkohol můžete na své hostině nebo večírku představit také formou zábavy? Nikoli však v podobě klasických „picích her“, ale v mnohem sofistikovanější formě, která se výlučně pojí s nápojem, který je v Čechách dost přeceňovaný, a tím je rum. Stále nevíte, o čem je řeč?

Rumová degustace je jednou z forem zábavy, kterou nepohrdnou muži ani ženy. Lze ji totiž buď přirozenou cestou zakomponovat do celého průběhu oslavy, její vhodnou kombinací se svatebním menu nebo ji představit jako samostatnou aktivitu.

Rumové ochutnávky mohou probíhat jak v širším kruhu, tak i individuálně. Vzorky se obvykle podávají po 4 až 7 menších porcích, o objemu 0,02 l, v závislosti na konkrétním typu degustace.

Výhodou rumů je jejich historie a původ, které dávají prostor různým tematickým zaměřením. Pakliže byste například degustaci zvolili jako celospolečenskou aktivitu, je možné se prostřednictvím jednotlivých vzorků „vydat na poznávací cestu“ Kubou, Austrálií nebo Kolumbií“, kterou Vám ráda zajistím prostřednictvím skvělé společnosti RumMe. Stejně tak lze z ochutnávky rumu udělat čistě pánskou, dámskou anebo třeba individuální záležitost.

Rumové degustace lze uspořádat řízeně, tedy s odborným výkladem anebo neřízeně, obyčejnou kombinací ochutnávek dle vlastního výběru. V takovém případě skvěle poslouží rumový koutek, kam hosté mohou sami anebo po dvojicích docházet a volně degustovat.

No a nakonec, nic nepřidá pravé gentlemanské atmosféře na rozloučení se svobodou víc, než degustace rumů v kombinaci s kubánským doutníkem anebo skvělým „tapas“. Dámy na svých rozlučkách naopak zcela jistě nepohrdnou sladšími odrůdami rumů v kombinaci s hořkou čokoládou.

Ať už na začátku, uprostřed nebo na konci svatby, a všech oslav s ní spojených, degustace rumu je zkrátka všestranná zábava, se kterou u svých hostů zabodujete. Buďte originální a zařaďte ji do svého programu i vy.