+420 731 238 899
veronika@svatebniguru.com

Dárky pro Vaše svatební hosty

Tyto dárečky se nejčastěji zakládají ke svatební hostině na stoly nebo hromadně na nějaké viditelné místo, aby každý z hostů při jeho odchodu měl možnost si jej odnést. Na internetu najdete nepřeberné množství různých nápadů a tipů na dárky. Cenové rozpětí tedy může být hodně velké. Mohou být finančně naprosto nenáročné nebo se Vám naopak, jak se říká, provětrá peněženka.

Krátí-li se Váš rozpočet, nelamte si s tím hlavu, dárky pro svatebčany přece nejsou žádnou povinností, ačkoliv se jistě střetnete s různými názory. Svatební výslužky totiž mají na českých veselkách své místo už od nepaměti a tak především na vesnicích a v menších městech budou hosté výslužky pravděpodobně očekávat. Mějte však na paměti, že své hosty zvete, zvete je ke svatebnímu stolu a ve většině případů jim hradíte nápoje a občas i nocleh, proto by jste se neměli cítit ani trošku provinile, když dárky vynecháte.

výslužky, cupcake, svatební cukroví

Jak je to s těmi výslužkami? Někde se tato hluboce zakořeněná tradice stále drží, jinde se od toho opouští. Výslužky se zpravidla skládají z cukroví, svatebních koláčků a svatebního dortu a můžou být předpřipraveny nebo se chystají až později ze zbylých kousků. Skvělým důvodem proč výslužky připravit je, že žádné cukroví a koláčky nepřijdou na zmar a zároveň tím potěšíte třeba i nezúčastněné rodinné příslušníky. Přesto mají ale výslužky dost důvodů, kvůli kterým se od nich upouští. Mnoho svatebčanů druhý den na sladké, které uzobávali celý večer už nemají chuť, v krabičce nevypadá většinou tak vábně a třetí den už to prostě není ono. Příprava není minutová záležitost a ani úplně levná, pokud jste tedy omylem nevzali příliš mnoho sladkého. A tak zde vznikl nápad, dát hostům něco jiného, něco originálního, něco co vydrží nebo něco, při čem si vždy vybaví ten Váš úžasný svatební den.

K nejčastějším dárečkům patří svatební mandličky, které se darují v lichém počtu, tedy zpravidla tří, pěti nebo sedmi mandlí, kde lichý počet vyznačuje nedělitelnost muže a ženy. Nejčastěji se do krabiček dává pět mandlí, kdy každá z nich má svůj význam a to – zdraví, dlouhý život, bohatství, hojnost a štěstí.

Neméně častou pozorností jsou čokoládky, které můžete šikovně použít i jako jmenovky. Jejich obal může zdobit datum Vaší svatby, Vaše monogramy, poděkování či jména jednotlivých svatebních hostů. Jsou to drobnosti, které potěší a zůstávají svatebčanům na památku, proto jsou také oblíbené jako dárky tužky, propisky a jiné “reklamní” předměty.

Když ale chcete být originální, musíte trochu zapátrat. Já vždy doporučuji zamyslet se především nad tím, co Vy máte rádi, čím se zabýváte nebo jaké je téma Vaší svatby. Je to způsob, kterým se můžete dopídit toho nejoriginálnějšího dárku pro Vaše hosty. Zažila jsem na svatbách ručně vyráběné keramické stojánky na jmenovky/fotografie se srdíčky, přívěsky s pejsky, jejichž koupí snoubenci přispěli na místní útulek. Snoubenci zabývající se drahými kameny dají hostům přívěšek s kamínkem v jejich znamení, nadšení cyklisti dají svým hostům amulet ve tvaru kola. Fantazii se meze nekladou a proto na internetu najdete každý den nové a nové nápady, které udělají Vaši svatbu zase o něco víc jedinečnou!