+420 731 238 899
veronika@svatebniguru.com

Když se rozhodnete a nebo jen začnete uvažovat o najmutí svatební koordinátorky na vaši svatbu, pravděpodobně vás napadne několik otázek. Jednou z prvních pravděpodobně bude “Na kolik mě asi taková koordinátorka vyjde?” A když narazíte na nějaký web, jež vás neodkazuje pouze na spojení se s koordinátorem, aby jste si domluvili schůzku a následně se teprve dozvěděli částku, najdete tam čísla, s kterými jste třeba nepočítali a tak ty stránky možná  jednoduše zavřete a pustíte se do práce samy. Co takhle na to ještě kouknout jinak….?:)

Jiný úhel pohledu..

Věřte nebo ne, ale částky za svatební koordinátory vůbec nejsou strašné. Jde jen o dobré promyšlení a podívání se na věc z jiného úhlu. Kolik zaplatíte vašemu fotografovi za jeden den (plus následných několik dní s úpravami fotografií)? Kolik zaplatíte za kapelu, která bude hrát pár hodin? A kolik by jste tedy dali za svatebního koordinátora, který vás po celý rok bude provázet celými přípravami a zůstane s vámi až do posledního bodu vašich svatebních aktivit?  Za investici do svatební koordinátorky/agentury si budete procházet svatbou jako by jste šli nakupovat do Pařížské. Něco vás to bude stát, ale náramně si to budete celý rok užívat a vaše svatební přípravy se promění v nezapomentulné! Nebudete je po svatbě popisovat, že to byl těžký, náročný rok a že jste rádi, že to máte za sebou. Naopak na to budete vzpomínat jen v dobrém!

Na kolik tedy takový svatební koordinátor vyjde?

Svatební koordinátoři nebo svatební agentury mají zpravidla tři základní cenové sazby zakládající se buď na počtu hodin, na množství práce nebo na celkovém rozpočtu vaší svatby. Za koordinaci svatebního dne zaplatíte v České republice pět až osm tísíc korun a za organizaci celé svatby 23 až klidně sto tísíc. Za takovou střední svatbu dáte koordinátorovi přibližně 25.000Kč včetně zahrnuté koordinace svatebního dne. Ještě jsem se nesetkala, že by někdo chtěl částku zaplatit naráz, zpravidla se to řeší formou záloh na několik částí rozložených na celou dobu organizování vaší svatby. Proto částka není až tak bolestná a navíc vám ušetří mnoho času, mnoho nervů, ale i dostatek peněz.

 

A co tím získáte?

Abych navázala na předchozí odstavec, začnu tím, že dobrý koordinátor vám bude schopný ušetřit dost peněz. Už totiž ví, kde je dobré šetřit a kde je dobré připlatit, má kontakty a občas i lepší ceny. Také často dochází k tomu, že nevěsty chodí od jednoho k druhému, vše se jim líbí, nakoupí věci, které se nakonec na svatbu nehodí nebo nejsou kam dát, kde umístit a pak je za pár korun zase někomu prodají. Se svatební koordinátorkou se vám to ale nestane. Svatební koordinátorka vám ukáže možnosti na základě vašich představ a budgetu, vy pak jen vybíráte a vedete svůj svatební den k úplné dokonalosti, takže nehrozí žádné ztráty aneb zbytečné nákupy : ).

A co tedy pro vás váš svatební průvodce za takovou cenu udělá? Zpočátku si vyslechne vaše představy a uvede vás na pravou míru, co a jak se pohybuje, sestaví rozpočet a vyřídí potřebné dokumenty. Hlídá všechny termíny jako odeslání pozvánek nebo objednání důležitých dodavatelů, takže váš kandář nemusí být zahlcen upomínkami. Probere s vámi dodavatele od A do Z, zaměří se na věci pro vás důležité, pomůže se zasedacím pořádkem, s vytvořením harmonogramu, aktivit na svatbě, nakoupí za vás vámi vybrané dekorace, případně často pomůže s jejich výrobou. Dále dohlíží na potvrzování účasti hostů, odpovídá jim, informuje je, pomáhá s vytvořením informativních kartiček, inspiruje, zařizuje, vyjednává, kontroluje, komunikuje s dodavateli a nakonec, když nadejde den D, doladí každý detail.