+420 731 238 899
veronika@svatebniguru.com

Jak si vybrat svatebního fotografa

Vybrat fotografa je jednou z klíčových činností při plánování svatby. Stává se často jednou z nejvyšších priorit a tak není divu, že fotografů je nepřeberné množství. 

Foťák ale umí vzít do ruky každý z nás. A proto, je-li pro Vás fotograf důležitý, neberte jeho výběr na lehkou váhu.

Předtím než začnete hledat, měli by jste uvážit, co vlastně hledáte, jaké jsou Vaše požadavky a co od fotografa očekáváte. A tak než se do hledání pustíte, zkuste si zodpovědět následující otázky, které Vám to upřesní.


  Jak by Vaše focení mělo vypadat?
(máte v plánu utvářet kreativní pozice nebo preferujete poklidnější focení…)

  Jaký styl fotografii se Vám líbí? Zkuste si na Googlu nebo Pinterestu projít několik svatebních obrázků a uložte ty, které se Vám líbí. Pak lépe posoudíte, zda fotograf fotí podobným stylem.

  Jaký by měl Váš fotograf být? Měl by vás korigovat, stavět do pozic, říkat co a jak nebo by měl být spíše tichý a fotit zkrátka tak, aby jste o tom ani nevěděli? Každému prostě vyhovuje jiný povahový typ, jiný styl focení..

  Kolik fotografií by jste chtěli? Nejedná se o konkrétní číslo, ale o představu množství, jež budete požadovat.

  Budete chtít, aby s Vámi fotograf strávil celý den nebo jen jeho část?  

 

Ptejte se, hledejte a prověřujte!

Můžete zkusit známé, přátele , příbuzné, rodinu…. Je možné, že budou znát někoho, koho by Vám doporučili. Možná máte kamaráda, který fotí, možná ho má Vaše nastávající družička, kdo ví… ALE POZOR kamarád neznamená vždycky výborný fotograf. To, že si někdo koupí super nadupanou zrcadlovku z něj neučiní perfektního fotografa, stejně tak jako když Vás bílý plášť  nepromění v doktora. Takže i když není dobré podceňovat technologii, která je k samotnému aktu nezbytná, je lepší mít talentovaného fotografa s telefonem než strýčka se zrcadlovkou, který jednou fotil hasičskou soutěž.

Hledejte na stránkách svatebních agentur, koordinátorek, často u fotek uvádí autory nebo propagují své dodavatele…. a přece jenom… pracujeme s ověřeným dodavateli.

Hledejte recenze a ověřujte si je!

A v neposlední řadě si určitě dohodněte osobní schůzku, protože není nic důležitějšího, než alespoň trochu poznat a vidět člověka, který bude součástí Vašeho dne. Na co se zeptat fotografa se můžete dočíst zde.