+420 731 238 899
veronika@svatebniguru.com

Milé nevěsty a ženichové, přichází jedna z těch největších radostí při plánování vaší svatby a tou je výběr svatebního dortu. 

Ocitáme se v době, kde se fantazii meze nekladou a výsledkem jsou často opravdu skvostné kousky profesionálních cukrářů. Tradice svatebních dortů sahá až někam do středověku a jejich styl i design se neustále mění a vyvíjí.

Ale jak si vybrat z takového množství, jaké máte možnosti, jak najít toho pravého, kdo vám jej upeče a proč nezoufat, když se nemůžete rozhodnout?

Hodláteli oslovit svatební koordinátorku či svatební agenturu, pak máte v mnoha případech zcela vyhráno. Profesionál v organizování svateb by měl být schopný nabídnout vám několik osvědčených variant dodavatelů, za které pak sám ručí. Vaše práce v tomto případě bude prohlídka spousty fascinujích obrázků a vytvoření si vlastní představy vašeho jedinečného dortu.

 

 

Co když u toho žádná svatební asistentka nebude?

Pak vám prozradím, jak nejlépe začít : ) Není to žádná věda, ale je dobré si věci uspořádat, aby vám pak z toho všeho nešla hlava kolem. Plno snoubenců (především nastávajích nevěst) začíná při plánování špatnou stranou. Prohlíží a ukládá si obrázky, aniž by věděli, kde nebo jaká jejich svatba vůbec bude. Proto než kontaktujete vašeho dodavatele svatebního dortu, musíte si ujasnit pár důležitých věcí. Vzhledem k tomu, že mnoho oblíbených a profesionálních cukrářů bývá někdy i na rok dopředu zamluveno, je potřeba jednat rychle. Bezpochyby je nutné znát vaše datum svatby aby jste si mohli ověřit, zda je vámi vybraný cukrář pro tento den k dispozici. A před jeho návštěvou by jste již měli znát všechny odpovědi na otázky typu: jaký je styl vaší svatby? Kolik hostů bude na svatbě? Kde se bude konat? Jaké je téma nebo v jakých barvách bude? Jakou příchuť s partnerem máte nejraději? Jakou máte představu nebo jaký je váš rozpočet na dort?

 

 

 

Jak najdete dobrého cukráře?

Internet se chlubí nemálem úžasných, zkušených a milých cukrářů. Kolik z nich je ale opravdu tak úžasných? Tak jako v každém oboru existují “dobří” a dobří. Pokud se v tom nevyznáte, je dobré usuzovat z nejspolehlivějších kritérii, jimiž jsou reference, zkušenosti, fotografie již vyhotovených zakázek, jakékoliv možnosti ochutnávek. Nerada bych tímto však zavrhla nováčky, kteří oplývají čirým talentem. Každý někde musí začít a nemusí hned znamenat, že nemá plno předešlých zkušeností a že není talentovaný. Je ale důležité být na první schůzku dobře připraveni, aby jste předešli případným nepříjemnostem. Cukrář by měl umět odhadnout velikost dortu podle počtu pozvaných hostů, měl by vám umět poradit, mít přehled ve svém oboru. Měli by jste si prohlédnout jeho zhotovené práce, případně o ně požádat, zapátrat na internetu, zda měl již někdo zkušenost. Důležité jsou i otázky ohledně ingrediencí, jaké máte možnosti, zda nabízí možnost ochutnávek. Jak určuje cenu dortu, kdy se platí, zda je v ceně doručení dortu a jiné.

 

 

Kolik máte možností?

Nespočet. Vážně, možností máte tolik, že můžete strávit celé hodiny projížděním internetu. Chcete spíš tradiční dort? Panáčky nevěsty a ženicha? Nebo spíše jedinečný design? Živé nebo dokonale vypadající jedlé květiny? Dort tvořený cup cakes nebo moderní tzv. Nahý dort? Tématický dort nebo čistě bílý.....?

 

 

A co když se prostě nemůžete rozhodnout?

Nádherných obrázků, stylů a barev je na nás někdy příliš. Z počátku chceme každý dort, ale nakonec zjistíme, že jsme vlastně vůbec žádný nevybrali. Není to nic neobvyklého, proto nezoufejte a kontaktujte toho správného profesionála, který vám váš dort navrhne na míru na základě poznatků o vás a vaší svatbě.

 

Níže se můžete inspirovat obrázky úžasných prací z cukrárny dorty MIFA.