+420 731 238 899
veronika@svatebniguru.com

Opět se blíží hlavní svatebební sezóna, kdy tisíce žen touží po svém kouzelném dnu D. K tomu samozřejmě patří perfektní svatební make-up. Jaké jsou aktuální trendy, jak si vybrat šikovnou a spolehlivou make-up artistku a co vás při těchto výjimečných přípravách čeká, na to odpoví ti nejpovolanější z povolaných. Ředitelka prestižní vizážistické školy Make-up Institute Prague Markéta Davidovich a profesionální make-up artistka Simona Bártová.

Váš den, vaše pravidla!

Je trendy, nebýt trendy?

Ano! Užijte si svůj velký den podle sebe. Nechte se inspirovat časopisy či internetem, ale nezapomínejte, že styl vychází vždy z osobnosti nevěsty, diktát módy už neexistuje. Proto nebudeme radit žádný konkrétní look. Dostaneme se k pár zásadním krokům, které by u kvalitního svatebního make-upu neměly chybět, ale finální vzhled je na vás a vašich pocitech.

V jednoduchosti je síla

Ať už se rozhodnete pro make-up minimalistický nebo vsadíte na výraznější propracovaný styl, mějte na paměti jedno nestárnoucí pravidlo. V jednoduchosti je krása. Tedy i výrazný styl by měl vypadat přirozeně a sedět k celkovému vyzařování nevěsty. Jedině tak dosáhnete nadčasového vzhledu, který je zárukou toho, že se nám svatební fotografie budou líbit i po letech. 

koordinace svatby

Speciální produkty, pro speciální příležitost

Zafixovat, prosím!

Svatební líčení má své zákonitosti, kterými se odlišuje od běžného denního makeu-upu. Základem celého make-upu je výdrž a odolnost. Tak budeme vypadat perfektně celý den i noc. „Výdrž make-upu je primární, takže musíme použít speciální produkty, díky kterým make-up zůstane na místě, ale zároveň nevytvoří masku. Nechceme totiž vypadat jako někdo úplně jiný, ale zároveň toužíme po propracovaném make-upu, který nenosíme každý den.“ říká Simona.

Štěstí přeje připraveným a i když nikdy dopředu nevíte, co se může stát, můžete mít jistotu, že váš make-up přežije všechno. Můžete plakat (štěstím samozřejme!), počasí si může řádit dle libosti a i po vášnivějším novomanželském polibku, zůstane vše tam, kde má.

Dotek luxusu

Luxusního vzhledu dosáhneme kombinací svěžích barev a dokonalých textur. Hedvábná pleť, zářivé kontury, dokonale vystínované oči a pečlivě nanesená rtěnka. To je klíč!  „Doporučuji použít tělovou voděodolnou linku Kryolan HD Cream Liner v odstínu Vanilla Sparkle. Ta nám zajistí perfektní rozzáření a vyhlazení víčka, navíc budou následné produkty perfektně držet a zvýrazní se sytost barev. Na rty je zase dobré použít rtěnku, která vydrží, přesto nám ale rty nevysuší. Já mám oblíbenou hydratační dlouhotrvající rtěnku od značky Make-up designory z řady Sheer Lipstic. Konkrétně odstíny Clay a Just Pech jsou jako dělané pro rozzářenou nevěstu.“ prozrazuje svoje profesionální triky Simona.

Svěřte se do rukou profesionála

Jak výše popsala make-up artistka Simona Bártová, na svatební make-up jsou kladené velké požadavky. Proto se vyplatí, svěřit se do rukou zkušené vizážistce, díky které budete mít jistotu, že bude váš make-up dokonalý a navíc si užijete zkušené hýčkání a chvíli klidu, který ve svatební den zajisté oceníte. „Výběru své vizážistky věnujte pozornost a zarezervujte si ji včas, šikovní lidé mívají před sezónou plno.“ radí Markéta Davidovich, ředitelka Makeup Institute Prague.

Která je ta pravá?

Toho pravého pro život jste už našla. Jak ale vybrat tu pravou make-up artistku? Spolehlivým způsobem je zkouška make-upu, která se koná s dostatečným předstihem, před konáním svatby. „Zkouška může trvat 2-3 hodiny, nejlépe za deního světla, abychom mohli sledovat výdrž a vzhled make-upu. Vizážistka by vám měla nabídnout více variant líčení i účesu, vše s vámi detailně probrat a vysvětlit postupy. Měla by respktovat vaše přání a představy, případně je vhodně a citlivě korigovat. Na zkoušku doporučuji obléknout bílý top, abyste měla finální představu o kombinaci zvolených barev.“ vysvětluje Markéta.

Dobrá rada nad zlato

Správná make-up artistka půjde i “pod povrch“. Například zdůrazní důležitost hydratace. Na vysušené pleti se šupinkami nevypadá dobře ani nejluxusnější make-up. Intenzivní pitný režim a kvalitní péče u kosmetičky je naprostý základ úspěšného líčení. „Dobře hydratovaná a zdravá pleť ovšem není otázka pár dní, proto je dobré dělat zkoušku make-upu zavčasu, aby měla nevěsta dostatečný prostor na přípravu.“ potvrzuje Markéta.

svatba, líčení, makeup